Šuniukų kursas Pradedantieji Mokslinčiai Pažengusieji

Darbas grupėje – pelnytai populiariausias dresūros būdas. Nuo pradžių mokant šunį tarp kitų gentainių ir jų šeimininkų, savaime kartu gaunate ir neblogą socializaciją. Dėl įvairių charakterių grupėje šios treniruotės dažnai tampa įdomesnės ir kiek įvairesnės, o susipažindami su kitais šunų augintojais galite net rasti naujų gerų draugų. O kur dar tikrai prieinama kaina…

Žinoma, niekada nebūna vien pliusų. Grupės aplinkoje šuniukui kyla daugiau pagundų, iš pradžių su jomis gali būti sunku susidoroti. Juk kai kurie pas mus aplamai pirmą kartą pamato tiek skirtingų šunų, o dar visi žmonės turi viliojančių skanėstų… Prireikia kantrybės įveikti šiam blaškymosi etapui, po kurio šuniukas daug lengviau atsilaikys ir prieš kasdienes pagundas. Dresūra grupėje progresuoja lėčiau nei asmeninėse treniruotėse, iš dalies ir dėl riboto dresuotojo dėmesio.

Nors renkame tik nedideles 4-6 šunų grupes, kiekvienam neįmanoma skirti tokio pat dėmesio kaip vienam – vieninteliam. Galbūt reikiamą patarimą gausite truputį vėliau, bet jis būtinai jus pasieks. Grupėje vadovaudamiesi mano pavyzdžiu ir patarimais mokote savo šunį tik patys, taip perprasdami mokymo procesą. Stengiuosi maksimaliai stebėti kiekvieno darbą ir visada ieškau, kaip galima palengvinti jūsų užduotis. Šunys – asmenybės, tad negali visiems pritaikyti identiško metodo. Jeigu matome, kad vienas būdas nelabai tinka jūsų šuniukui, iškart bandome kitą. Visada randame veiksmingiausią ir paprasčiausią kelią.

Pasirinkus tinkamiausią grupę šis būdas tinka bet kokio amžiaus ir lygio šuniui, tačiau yra tam tikri apribojimai. Dėl visų saugumo į grupę negalime priimti agresyvių ar labai konfliktiškų šunų. Taip pat šunims su žemu apetitu grupės aplinka gali būti pernelyg blaškanti pradžiai. Šiuo atveju pradedame nuo asmeninių treniruočių, mokome pagrindų ramioje aplinkoje ir kartu patariame kaip kelti šuns apetitą, kad kuo greičiau būtų galima pereiti į grupės užsiėmimus. Norintiems optimalaus – greito ir patikimo rezultato rekomenduojame pradėti nuo asmeninių treniruočių kurso, užtvirtinant jo rezultatus grupės aplinkoje mokslinčių ar net pažengusiųjų grupėje.

Mes siūlome keturis grupių variantus, kad kiekvienas šeimininkas rastų tinkamą savo šuniui. Įsigijus mažą šuniuką laukiame jūsų šuniukų kurse, kur daugiau dėmesio skiriame ryšio tarp šuniuko ir šeimininko kūrimui, socializacijai ir auklėjimui, nei formalioms komandoms. Jau kiek subrendę šuniukai nuo 5 mėnesių ir suaugę šunys laukiami pradinukų grupėje, kur dirbame intensyviau ir jau po truputį pradedame rodyti šuniui, kad be smagaus žaidimo dresūra gali būti dar ir jo darbu.

Mokslinčių grupė – tarsi vidurinis šuns išsilavinimas. Sėkmingai įsisavinus šios grupės kursą daugumai šeimininkų visiškai pakanka šuns paklusnumo kasdieniam gyvenimui. O pažengusiųjų grupė skirta tiems, kas jau nori lankyti “šunišką universitetą”. Dirbame įvairiose miesto vietose, labai skirtingose sąlygose ir siekiame idealaus paklusnumo be pavadžio, dresūros diplomų ir laimėjimų varžybose. Įsisavinus kiekvieną lygį jūsų laukia testas ir pažymėjimas, kuris paliudija jūsų šuns pasiekimus.

Šaltuoju metu treniruotės vyksta mūsų patalpose Fabijoniškėse, Ateities g. 21B. Jose palaikoma maloni, bent +15C temperatūra. Su savimi būtina turėti daug šuns mėgstamų, smulkių ir minkštų skanėstų (bei alkaną šunį). Tinka smulkiai (max. 1x1cm) pjaustytas sūris, virta mėsa ir pan. Ėdrūnams gali tikti ir jiems neįprastas sausas maistas, viskas priklauso nuo šuns. Jums reikės apie 1m. ilgio pavadėlio, rekomenduojame turėti ir vandens šuniui. Kitokio inventoriaus gali prireikti dresūros eigoje, apie tai perspėsime iš anksto. Kažko pritrūkus įprastai galėsite tai įsigyti vietoje.