DS__0844-856x1024

Sveiki,

Aš esu Karina Ščuckytė, Canis.lt savininkė ir Lietuvos Kinologų Draugijos dresuotoja. Dresuoju šunis jau 13 metų, didžiąją šio laiko dalį aikštelėje Vingio parke. Dresūra susidomėjau dar paauglystėje, įsigijusi Kaukazo aviganio mišrūną Dryžių. Su juo išlaikiau pirmą savo paklusnumo egzaminą ir sudalyvavau pirmose varžybose. Greitai susidomėjau IPO sportu, kuris kilo iš Vokietijos policijos šunų programos.

Su malinua Daria tapau daugelio IPO1 B paklusnumo varžybų nugalėtoja ir prizininke Lietuvoje bei Latvijoje 2011 – 2013 metais. 2014 metais laimėjome rimčiausias ir sunkiausias Lietuvoje IPO3 varžybas, kuriose varžėmės pėdsekystės, paklusnumo ir apsaugos rungtyse. Latvijoje toje pačioje programoje iškovojome antrąją vietą. Dalyvavome ir grožio parodose, Daria tapo Lietuvos ir Estijos čempione.

Šiuo metu pasitraukiau iš šunų sporto ir savo laiką skiriu gilesniam šunų elgsenos supratimui. Nuo 2020m. studijuoju Klinikinės gyvūnų elgsenos magistro programą Edinburgo universitete. Šios programos tikslas – paruošti profesionalius šunų ir kačių elgsenos specialistus, kurie gali padėti šeimininkams susitvarkyti su sudėtingomis elgesio problemomis. Šio universiteto veterinarijos programa įvertinta kaip šešta geriausia visame pasaulyje. Jau galiu vertinti, kad studijų kokybė įspūdingai aukšta.

Šiuo metu pati auginu šešis šunis. Dvi belgų aviganes malinua: Karmą ir Ursą. Bei keturis Pomeranijos špicus: Arytę, Gabi, Norą ir Tviksą.

Sėkmė šunų sporte niekada nebuvo vienintelis mano tikslas. Pasiekimams įrodant mano kompetenciją, vis didesnis šunų šeimininkų skaičius pasitikėjo mano pagalba auginant paklusnius ir patikimus kompanionus ir sprendžiant specifines elgesio problemas. Daugiausiai džiaugsmo man atneša žodžiai, kad su mano dresuotu šunimi tapo malonu gyventi, kad šuo nebekelia sunkumų ir atneša tik džiaugsmą.

Dresuodama renkuosi efektyvius metodus, kurie leidžia pasiekti pakankamai greitą rezultatą liekant sąžiningu šuns atžvilgiu. Mokome šunį naudojant motyvaciją ir žaidimą, daug pozityvaus paskatinimo. Atėjus laikui nepamirštame ir disciplinos, prireikus tinkamai naudojame šuniui suprantamas korekcijas. Tikiu, kad šuo turi mylėti ir gerbti savo šeimininką. Būtinos tam tikros ribos ir taisyklės, kurių laikantis bus laimingesnis ir šuo, ir šeimininkai. Užsienyje šis požiūris į dresūrą vadinamas „subalansuotu”.

DSC_0377

Apsaugos seminaras su FMBB ir WUSV pasaulio vicečempionu Marko Koskensalo

Visada aktyviai dalyvauju ir seminaruose Lietuvoje ir užsienyje, pagrinde pas pasaulio dresūros čempionus ir vicečempionus, domiuosi naujovėmis ir tobulinausi dresūros klubuose Nyderlanduose bei Čekijoje. Nyderlanduose per 3 mėnesius susipažinau būtent su pozityvios dresūros pliusais ir minusais, ir sugebėjau perimti teigiamas šių metodų puses. Daug dirbau su pasaulinio lygio dresuotojais iš Suomijos. Aukščiausio rezultato siekiantys profesionalai visada renkasi racionalius ir efektyvius metodus, kas leidžia man būti naudingiausia jums. Mano mokiniai sėkmingai laiko paklusnumo egzaminus, dalyvauja varžybose, o dauguma tiesiog džiugina savo šeimininkus.

Daugiau apie mano filosofiją ir metodus galite sužinoti skaitydami Canis.lt blog’ą, kuriame rasite įdomios ir naudingos informacijos. Jis puikiai papildys tai, ką sužinosite atėję į mūsų dresūros treniruotes. Canis.lt jūs rasite kokybišką ir efektyvią pagalbą, matomus rezultatus.

Jeigu jums kyla bet kokių klausimų, kreipkitės ir mielai į juos atsakysiu!

Kai kurie mano lankytų seminarų sertifikatai, egzaminų ir varžybų diplomai: