Pradedantieji Mokslinčiai Sportinis paklusnumas

Darbas grupėje – pelnytai populiariausias dresūros būdas. Nuo pradžių mokant šunį tarp kitų gentainių ir jų šeimininkų, savaime kartu gaunate ir neblogą socializaciją. Dėl įvairių charakterių grupėje šios treniruotės dažnai tampa įdomesnės ir kiek įvairesnės, o susipažindami su kitais šunų augintojais galite net rasti naujų gerų draugų. O kur dar prieinama kaina…

Žinoma, niekada nebūna vien pliusų. Grupės aplinkoje šuniukui kyla daugiau pagundų, iš pradžių su jomis gali būti sunku susidoroti. Juk kai kurie pas mus aplamai pirmą kartą pamato tiek skirtingų šunų, o dar visi žmonės turi viliojančių skanėstų… Prireikia kantrybės įveikti šiam blaškymosi etapui, po kurio šuniukas daug lengviau atsilaikys ir prieš kasdienes pagundas. Dresūra grupėje progresuoja lėčiau nei asmeninėse treniruotėse, iš dalies ir dėl riboto dresuotojo dėmesio.

Nors renkame tik nedideles 4-6 šunų grupes, kiekvienam neįmanoma skirti tokio pat dėmesio kaip vienam – vieninteliam. Galbūt reikiamą patarimą gausite truputį vėliau, bet jis būtinai jus pasieks. Grupėje vadovaudamiesi mano pavyzdžiu ir patarimais mokote savo šunį tik patys, taip perprasdami mokymo procesą. Stengiuosi maksimaliai stebėti kiekvieno darbą ir visada ieškau, kaip galima palengvinti jūsų užduotis. Šunys – asmenybės, tad negali visiems pritaikyti identiško metodo. Jeigu matome, kad vienas būdas nelabai tinka jūsų šuniukui, iškart bandome kitą. Visada randame veiksmingiausią ir paprasčiausią kelią.

Pasirinkus tinkamiausią grupę šis būdas tinka bet kokio amžiaus ir lygio šuniui, tačiau yra tam tikri apribojimai. Dėl visų saugumo į grupę negalime priimti agresyvių ar labai konfliktiškų šunų. Taip pat šunims su žemu apetitu grupės aplinka gali būti pernelyg blaškanti pradžiai. Šiuo atveju pradedame nuo asmeninių treniruočių, mokome pagrindų ramioje aplinkoje ir kartu patariame kaip kelti šuns apetitą, kad kuo greičiau būtų galima pereiti į grupės užsiėmimus. Norintiems optimalaus – greito ir patikimo rezultato rekomenduojame pradėti nuo asmeninių treniruočių kurso, užtvirtinant jo rezultatus grupės aplinkoje mokslinčių ar net pažengusiųjų grupėje.

Mes siūlome tris grupių variantus, kad kiekvienas šeimininkas rastų tinkamą savo šuniui. Įsigijus mažą šuniuką ar su dar nedresuotu šunimi laukiame jūsų pradedančiųjų kurse, kur aptariame pagrindines elgesio problemas, mokymosi teoriją ir išmokome šunis pagrindinių komandų bei įgūdžių

Mokslinčių kursas – tarsi vidurinis šuns išsilavinimas. Siekiame patikimo paklusnumo be skanėstų. Sėkmingai įsisavinus šios grupės kursą daugumai šeimininkų visiškai pakanka šuns paklusnumo kasdieniam gyvenimui.

O siekiantiems daugiau ar norintiems lavinti ir linksmai leisti laiką su savo šunimi turime sportinio paklusnumo grupę. Mokysimės linksmų pratimų ir ruošimės paklusnumo egzaminams bei varžyboms.

Šaltuoju metu treniruotės vyksta mūsų šiltose, šviesiose patalpose Naujamiestyje, Kauno g. 30. Šiltuoju metu – Vingio parke. Su savimi būtina turėti daug šuns mėgstamų, smulkių ir minkštų skanėstų (bei alkaną šunį). Tinka smulkiai (max. 1x1cm) pjaustytas sūris, virta mėsa ir pan. Jums reikės apie 2m. ilgio pavadėlio, dirbant lauke rekomenduojame turėti ir vandens šuniui. Kitokio inventoriaus gali prireikti dresūros eigoje, apie tai perspėsime iš anksto. Kažko pritrūkus įprastai galėsite tai įsigyti vietoje.