Perkaitimo prevencija ir pirma pagalba

Karščiams Lietuvoje nesitraukiant, mes turime pasirūpinti ir mūsų šunimis. Svarbu galvoti apie temperatūrą ne tik keliaujant, bet net ir einant pasivaikščioti.

Turbūt jau kiekvienas girdėjo perspėjimus dėl automobilių. Ant saulės juose negalima palikti šuns nei 5 minutėms, net pravėrus langus. Tik pilnai atidaryti visi langai ar durys užkerta kelią salono įkaitimui. Jeigu abejojate, pasėdėkite užrakintame automobilyje 5 minutes. Jeigu pajusite net lengvą temperatūros kilimą, nepalikite šuns vieno net trumpam. Geriausia būtų nerizikuoti nei vakare, nei pavėsyje.
Continue reading

Dėmesio – Fejerverkai!

Artėja didžiosios metų šventės – džiaugsmingas laikas mums visiems.

Tačiau daliai keturkojų jos reiškia ne tik būrį seniai matytų svečių ir gardžius kąsnelius. Dažnas šuo sulaukia ir siaubo – fejerverkų. Kiekvienais metais būna ir dėl baimės pabėgusių šunų. Mūsų užduotis – padėti jiems būti saugiems ir jaustis geriau.
Continue reading

10 dažniausių dresūros klaidų

Neretai jūsų progresą dresūroje labai lėtina viena visai smulki klaida, kurią kartais pačiam labai sunku pastebėti. Čia pateikiame jums 10 dažniausių tokių klaidų, kurių galėsite nesunkiai išvengti savarankiškai.

1. Duodate komandas skirtingais, nors ir panašiais žodžiais
Continue reading

Narvas: draugas ar priešas?

Sudraskyta sofa. Nulupti tapetai. Nukąsti laidai. Sugraužtas telefonas. Dažnai šuniuko įsigijimas atneša ne tik džiaugsmą, bet ir nuostolius. Likęs vienas dėl nuobodulio ar streso dažnas šuniukas ieško, kuo smagiu užsiimti… Ir tai retai patinka šeimininkui. Grįžus namo vietoj smagaus pasivaikščiojimo su šuniuku jūsų gali laukti pora valandų tvarkymo ir remonto planavimas. Bet to lengvai galima išvengti.

Narvai ir boksai šunims buvo sukurti šiai ir kelioms kitoms problemoms spręsti, bet nauji šeimininkai dažnai žiūri į juos su nepasitikėjimu. Juk gaila uždaryti mylimą šuniuką į “kalėjimą”… Tačiau kaip šuniukas priims savo narvą priklauso tik nuo jūsų. Ar jam tai bus baisus kalėjimas ir bausmė, ar mėgiamas guolis, rami ir saugi vieta poilsiui. Tai priklauso tik nuo jo naudojimo.
Continue reading

Mano šuo nenori skanėsto. Ką daryti?

Dresūros pradžioje ypač svarbi motyvacija mokymuisi, ir patogiausia priemonė tam – skanėstas. Juo gali ne tik motyvuoti savo augintinį mokslams, bet ir padėti bei parodyti, ko iš jo norima. Tuo pačiu didžiausi sunkumai dresūroje kyla, kai neišeina efektyviai panaudoti šios priemonės – šuo tiesiog nenori skanėsto. Progresas dresūroje tampa lėtu, ir šeimininkui tikrai sunku neprarasti tikėjimo. Laimei, tai išsprendžiama problema, ir jūs galėsite mėgautis dresūros treniruotėmis.
Continue reading

Dresūros antkakliai: naudinga ar žiauru?

Internete reguliariai kyla diskusijos dėl tariamai “žiaurių” dresūros įrankių: griežto ir elektrinio antkaklio. Man tai primena išsireiškimą, kad ginklai žudo, ar naujausią paniką dėl žmones traiškančių BMW automobilių. Tarsi ginklas dėkle ar automobilis garaže savaime galėtų kam nors pakenkti… Tuo pačiu puikiai suprantu, kad su protingu dresūros įrankių naudojimu susidūręs retas žmogus. Tikrai reikia žinių ir bent trupučio supratimo, kurio aš šiandien ir tikiuosi suteikti. Kaip ginklas gali apsaugoti gyvybę arba ją atimti, priklausomai nuo žmogaus, į kurio rankas jis papuls, taip ir bet koks antkaklis gali tiek pakenkti šuniui, tiek ir palengvinti jo gyvenimą.
Continue reading

Šunis žudo gerumu

Šiandien pristatau jums įdomaus straipsnio apie vien pozityvios dresūros pasekmes vertimą. Pasidalinus juo su mūsų draugais pamačiau kad jis labai aktualus, ir po keleto prašymų nutariau jį išversti. Jo autorius – dresuotojas iš Jungtinės Karalystės Stan Rawlinson.
Continue reading

Kur rasti gerą šuniuką?

Apsisprendei kokio nori. Sekantis rimtas klausimas – kur tą šuniuką rasti? Pas tave turi būti tik du variantai: prieglauda arba atsakingas veisėjas. Visa kita – turgus, veisliniai be dokumentų, tarpininkai ar prastas, kad ir oficialus veislynas – receptas katastrofai. Pasiseka kartais žmonėms, ypač jei reikalavimų šuniui mažai, bet tai visgi išimtis, patvirtinanti taisyklę… Tad iškart sakom NE šunims papigiai ar labai greitai, ir ieškom atsakingai.
Continue reading

Sterilizacija ir kastracija: ar verta?

Neseniai Facebook erdvėje teko pradėti diskusiją su viena veterinarijos klinika. Deja, pabaigti jos neteko, nes į eilinį mano argumentuotą komentarą, sulaukusį šunų šeimininkų palaikymo, nebuvo atsakyta. Klinikos mėgsta piršti sterilizaciją ir kastraciją, pastoviai pabrėždami jos privalumus (neretai abejotinus). Logiška, tai techniškai labai paprasta ir pelninga operacija. Deja, apie riziką visada nutylima. Manau, kad jūs irgi turėtumėte gauti daugiau informacijos prieš sprendžiant, ar ryžtis operacijai.
Continue reading

Noriu šuns: kaip pasirinkti?

Viskas, apsisprendei. Nori šuniuko! Čia turi kilti pirmas labai logiškas klausimas: kokio?  Šuns pasirinkimas – svarbus sprendimas. Veislių virš 400, beveislių begalės, o kur dar visokie dokumentai… Jei jis kilo – sveikinu, esi tarp mažumos, kuriai rūpi su kuo ateinančius 15 metų teks gyvent. Pusė santuokų trumpiau trunka, ir kaip prabangus televizorius tyliai ant spintelės nestovės, tad pagalvoti verta. Atvirai dalinuosi savo patirtimi ir patariu, kaip geriausiam draugui.
Continue reading

« Older posts