Štai jūs baigėte pradedančiųjų kursą, šuo jau supranta pagrindines komandas, klauso, kai turite skanėstą. Kas toliau?

Mūsų mokykloje jūs turite du pasirinkimus: Triukų – sportinio paklusnumo grupę arba Mokslinčių kursą. Dabar mes padėsime jums išsirinkti tinkamiausią.

Visų pirma, pagalvokite apie savo tikslus. Norite tiesiog paklusnaus, valdomo keturkojo draugo, su kuriuo būtų malonu gyventi? O galbūt būtų įdomu ir daugiau? Išmokyti kažko linksmesnio, naudingai užimti šuns protą? Siekti, kad kuo greičiau visada klausytų komandos Pas mane, ar įvaldyti naujus pratimus ir jų junginius?

Atnaujintas Mokslinčių kursas skirtas užtvirtinti tai, ką išmokote pradedančiųjų kurse. Palaipsniui atsisakyti skanėstų dalijimo, pasiekti klausymo vien ištarus komandą. Toks paklusnumo lygis reikalingas kiekvienam šuniui, kuris gyvena žmonių bendruomenėje. Išmoksite ne tik tinkamai skatinti, bet ir tinkamai reikalauti, koreguoti klaidingą elgesį. Mums bus svarbesnis patikimumas, nei visiškas tikslumas ar maksimalus greitis. Šį kursą sudaro 8 treniruotės, kartą per savaitę. Antroje kurso pusėje praktikuojamės ir realiose lauko sąlygose, tarp praeivių ir kitų vaikštančių šunų.

Triukų – sportinio paklusnumo grupėje didžiausias dėmesys bus skiriamas naujų smagių triukų ir paklusnumo programų pratimų mokymui. Ant jau išmoktų komandų pamato statysime sudėtingesnius junginius. Sieksime greito, tikslaus ir linksmo komandų vykdymo. Vystysime šuns vikrumą ir protą. Tikrai neprivalote planuoti dalyvauti varžybose, bet siūlau neatmesti tokios galimybės ateityje. Galite tiesiog smagiai leisti laiką tobulindami naujus triukus ir sudėtingus pratimus. O norėdami, galėsite koncentruotis į konkrečią paklusnumo programą, ruoštis jos egzaminams ir varžyboms. Kadangi sporte visada galima tobulėti, šis kursas tęstinis. Lankote tol, kol jums patinka ar turite dar aukštesnių tikslų. Tikrai visada bus kažkas naujo, ką jūsų šuo gali išmokti. Po truputį ir šioje grupėje pradėsime koncentruotis ties patikimu pratimų vykdymu, tačiau ši stadija ateina vėliau. Pirma mums bus svarbu, kaip tie pratimai vykdomi, kad ateityje dalyvaudami egzamine iš teisėjo gautumėte geriausius balus.

Šie skirtumai nereiškia, kad praėję mokslinčių kursą negalite tęsti ir po jo ateiti mokytis linksmų triukų. Ar net lankyti abu kursus tuo pačiu metu. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir prioritetų. Jeigu labiausiai trukdo paklusnumo trūkumas kasdienėse situacijose, rinkitės mokslinčių kursą. Šuo klausys be pagalbos tikrai greičiau. Tačiau vėliau galvojant apie sportą gali būti sunkiau tobulinti jau užtvirtintas komandas. Jeigu jums tiko, kad šuo atsisėstų per 5 sekundes, truks kiek ilgiau šuniui paaiškinti,  kodėl dabar jis turi tai daryti per vieną.

Galbūt pasirinksite daugumos sportinių šunų variantą – du komandų rinkinius. Dažnai profesionalai išmoko šunį patikimo paklusnumo kasdienai naudodami vietinę kalbą (mūsų atveju lietuvių), o komandų, kurias naudos sportui moko papildomai kita kalba. Dubliuojamas komandas šuo supranta greitai. „Buitinių” komandų vykdymas patikimas, bet ne toks tikslus ar greitas, galbūt kartais galime pakartoti komandą. Tuo tarpu dirbdami su sportinėmis komandomis siekiame momentalaus, visiškai tikslaus vykdymo.  Prieš ateidami į varžybas šunys būna kryptingai treniruojami bent pusmetį, dažnai ir gerokai ilgiau. Tuo tarpu siekiant tik kasdienio paklusnumo nebūtina dėti tiek daug pastangų.

Tikiuosi, jums jau aiškiau, ką pasirinkti. Jeigu vis dar abejojate, kviečiu jus drąsiai skambinti ar rašyti. Kartu aptarsime esamą situaciją ir nuspręsime, kas geriausia jūsų komandai.

Platesnę informaciją rasite čia:

Triukų ir sportinio paklusnumo grupė

Mokslinčių kursas

Registracija:

Triukų ir sportinio paklusnumo grupei

Mokslinčių kursui